Turnov a okolí

Provoz hotelu Paradis a restaurace Divizna ukončen k 1. 10. 2017.

Ceský raj - Dlaskuv statek

Turnov - Český ráj

Turnov leží necelých devadesát kilometrů severovýchodně od Prahy. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy byl založen Jaroslavem a Havlem z rodu Markvarticů. Město Turnov je odjakživa spojeno s výrobou šperků a zpracováním drahých kamenů. V dnešní době v Turnově naleznete mnoho zajímavostí, díky nimž se stane dovolená v Českém ráji nezapomenutelným zážitkem.

Přímo v Turnově doporučujeme navštívit:

Dlaskův statek

Dlaskův statek je typickou ukázkou tradiční lidové architektury z konce 18. století. Na statku si můžete prohlédnout expozici lidového interiéru a podomácké výroby v oblasti Pojizeří. Dvůr obehnaný jedinečnou trámcovou hradbou ožívá několikrát ročně, zejména o velikonocích, posvícení nebo masopustu, tradičními lidovými slavnostmi.

http://www.muzeum-turnov.cz/dlaskuv-statek/

Muzeum Českého ráje

Muzeum seznamuje návštěvníky s kulturním a dějinným vývojem regionu i města. Unikátní expozice jsou věnovány drahým kamenům a šperkům, archeologii, historii a národopisu. Stálou expozici tvoří také unikátní panoramatický obraz "Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou" od Mikoláše Alše z roku 1885. Nově si můžete prohlédnout i Kamenářský dům, který nabízí i ukázky historických řemesel - zlatnictví a šperkařství.
http://www.muzeum-turnov.cz/

Zrekonstruované letní kino

Od června až do srpna promítá letní kino v Turnově všechny filmové hity. Nejlepší místo pro strávení teplého prázdninového večera. Nachází se pouhých 100 metrů od hotelu.
http://www.kcturnov.cz/

Synagoga v Krajířově ulici

Turnovská synagoga byla postavena v roce 1719 a je jedinou synagogou v severních Čechách, která nebyla zničena při nacistické okupaci. Od května do září je pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program.
http://www.synagoga-turnov.cz/